top of page
Ay_edited.png

İÇERİK ÜRETİMİ

İçerik; web sitelerinde, sosyal mecralarda, mailing sisteminde yayınlanmakta olan metin, video ve görsellerin tamamı olarak ifade edilir. Dijital dünyada rakiplerinizden daha öne çıkma ve farklılaşma hedefinizdeki yapacağınız en önemli adım içerik üretimidir.

 

İçerik üretmedeki en önemli aşama özgün, benzersiz, rakipleri arasından sıyrılarak ürünü, markayı, arama motorlarında üst sıralara taşıyacak bir içerik yaratmaktır. İçerik üretiminde neyin anlatıldığından çok neyin nasıl anlatıldığı önemlidir.

 

İçerik, markanın; hedef kitlesi, tarzı, kısa ve uzun vadeli planlarına göre özel olarak hazırlanır. Her sektörün farklı bir üst dili olduğu gibi farklı hedef kitlesi de bulunur. Bu nedenle oluşturulacak özgün içerikler bu unsurlar göz önüne alınarak hazırlanır.

 

Her markanın bir hikayesi vardır. Tüm yazılı ve görsel metinlerde markanızın hikayesini anlatırken, içeriklerin profesyonel bir şekilde oluşturulması gerekir.

 

Yapılan araştırmalara göre insanların yaklaşık %60’ının web sitesinde hoşuna giden içeriği okuduktan sonra markaya karşı daha pozitif yaklaşım içerisinde olduğu belirtilmiştir.

bottom of page